Gdzie kupić kolorowe soczewki?

Gdzie kupić kolorowe soczewki?

Soczewki kontaktowe to wygodny sposób na korektę wady wzroku. Pozwalają cieszyć się swobodą ruchu i prawidłową ostrością widzenia bez ingerencji w wygląd. Ale dla części z nas to właśnie walory wizualne soczewek kontaktowych stanowią o ich atrakcyjności. Specjalnie z myślą o konsumentach, którzy przy okazji korekty swojej wady chcą także zmienić wygląd oczu, a także dla osób widzących prawidłowo ale poszukujących nowych sposobów ekspresji, powstały kolorowe soczewki kontaktowe.

Jakie są rodzaje kolorowych soczewek kontaktowych? Do czego można ich używać? Czy są bezpieczne? Zdobądź podstawowe informacje na temat kolorowych soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe jak makijaż

Różnorodność efektów, jakie można osiągnąć przy pomocy nowoczesnych soczewek kontaktowych, sprawia, że część użytkowników zaczęła traktować je jak codzienny makijaż czy też dodatkowy element stroju.

Jak zmienić kolor oczu i jednocześnie poprawić jakość widzenia? Aktualnie można już bez problemu kupić kolorowe soczewki kontaktowe dla krótkowidzów, jak i ozdobne soczewki kontaktowe dla dalekowidzów.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie, powstały również kolorowe soczewki kontaktowe zerówki – dla konsumentów, którzy nawet spojrzeniem chcą wyrazić siebie.

Ozdobne soczewki kontaktowe mogą zasadniczo spełniać cztery funkcje:

 

·                 Modyfikacja koloru tęczówki: Podstawowe zadanie, do którego powstały. Warstwa barwnika jest tak solidna, że nawet osoby o bardzo ciemnych oczach mogą teraz być błękitnookie.

·                 Podkreślenie naturalnego koloru: Część osób podchodzi do kolorowych soczewek dokładnie w ten sam sposób, co do makijażu ogólnie: nie ma on niczego zmieniać, ale ma wydobyć z nas to, co najlepsze.

·                 Efekt push-up dla oka: Do tej pory fascynująco duże tęczówki miały wyłącznie bohaterki japońskich kreskówek. Teraz ten efekt dostępny jest dla każdego. Na rynku pojawiły się soczewki kontaktowe z nadrukowanym pierścieniem, do wizualnego powiększania oka.

·                 Przebranie, wizja artystyczna: Dla wszystkich, którzy szukają nietuzinkowych rozwiązań.

 

Element charakteryzacji

Kolorowe soczewki kontaktowe doskonale sprawdzą się jako intrygujący detal do stroju na Halloween czy zabawę karnawałową. Uświetnią sesję fotograficzną, instalację artystyczną, występy związane z szeroko pojętą sztuką.

Czy oczy mogą zmienić kolor czy coś więcej? Otóż dostępne są ięc soczewki, które nie poprzestają na zmianie barwy oka.  To coraz bardziej wymyślne wzory – od tęczówek jednolicie czarnych lub kocich, przez oczy czerwone i gadzie, aż po tęczówki całkowicie białe czy gęsty drobny wzorek. Powstały już nawet soczewki kontaktowe UV – świecące w ciemności.

Soczewki kontaktowe kolorowe są szczególnie cenione przez fanów tzw. cosplay, czyli osoby przebierające się za postaci z ulubionych gier lub filmów. Powstają nawet serie produktów inspirowane danym dziełem kultury.

Tak więc soczewki kolorowe mogą być przeznaczone dla osób z wadą wzroku lub, jako tak zwane  zerówki, mieć charakter wyłącznie dekoracyjny – możesz wybrać to,  czego potrzebujesz.

 

Na co uważać przy wyborze kolorowych soczewek kontaktowych

Czy kolorowe soczewki kontaktowe są szkodliwe? Stosowane zgodnie z zaleceniami i dobrane do wady oraz cech indywidualnych – nie. Są takim samym wyrobem medycznym jak klasyczne, zakładanie soczewek kolorowych i zasady ich noszenia też są analogiczne.

Pod żadnym pozorem nie kupuj kolorowych soczewek kontaktowych z Chin lub poprzez popularne portale sprzedażowe. To miejsca niezweryfikowane, towar nie był przebadany i nigdy do końca nie wiesz, co przykładasz do tak wrażliwej powierzchni, jaką jest oko.