Forum Zgorzeleckich Seniorów: Jak stworzyć idealne miasto dla starszego pokolenia?

Forum Zgorzeleckich Seniorów: Jak stworzyć idealne miasto dla starszego pokolenia?

13 listopada tego roku, w Miejskim Domu Kultury, zlokalizowanym w Zgorzelcu, odbędzie się wydarzenie o nazwie Forum Zgorzeleckich Seniorów. Wyjątkowość tego spotkania tkwi w szczególnym adresacie – skierowane jest ono do przedstawicieli różnych organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych, jak również do osób działających indywidualnie, które na co dzień współpracują z seniorami lub realizują projekty na ich rzecz.

Główna myśl, która będzie przewijała się przez całe Forum, to pytanie „Miasto idealne dla seniorów i seniorek – jak powinno wyglądać?”. Wokół tego tematu skupią się wszelkie dyskusje i wymiana myśli. Organizatorzy starannie zaplanowali formułę spotkania, decydując się na prowadzenie panelu dyskusyjnego w stylu „open space”.

Na prowadzących spotkanie wybrano Kazimierza Szepielę oraz zespół specjalistów z Fundacji Umbrella. Ich zadaniem będzie moderacja rozmów i dbanie o konstruktywny przebieg dyskusji. Wiedza i umiejętności tych ekspertów zapewnią efektywne przeprowadzenie Forum.