Ferie w Zgorzelcu

Ferie w Zgorzelcu

W tym roku ferie w województwie dolnośląskim przypadają na połowę lutego. Oznacza to, że można jeszcze załapać się na wiele atrakcji, które przygotowało miast na ten czas. To świetna alternatywa dla dzieci młodzieży, którzy spędzają letnie wakacje w mieście. Przy okazji warto  warto przypomnieć o zasadach bezpiecznego spędzania czasu i zorientować się, jak można miło spędzić czas.

Zima w mieście

Biblioteki miejskie, Młodzieżowe Domy Kultury organizują warsztaty dla dzieci najmłodszych, które chciałby w tym czasie rozwijać swoje artystyczne zdolności. To doskonała opcja, aby nie tylko spędzić czas na rozwijaniu zdolności manualnych czy poznqwaczyach, ale także aby poznać innych rówieśników. Dla młodzieży na ten czas przewidziane są półkolonie miejskie. To mnóstwo ferajny, spędzie czasu na świeżym powietrzu, a także aktywnie poświęcony czas na sport. Warto rozejrzeć się wcześniej i zainteresować się tematem, ponieważ wiele miejsc wymaga wcześniejszej rezerwacji.

Bezpieczeństwo to podstawa!

Ferie zimowe to czas zabaw na śniegu, ale należy pamiętać o bezpieczeństwie. Pamiętajmy, aby ubierać się odpowiednio. Spędzając czas na dworze warto wybierać bezpieczne miejsca i przedmioty. Ferie to również czas wyjazdów, dlatego warto zwrócić uwagę na czynniki atmosferyczne. Zimą, szczególnie kiedy na drodze zalbegaśnieg czy lód, droga hamowania jest wydłużona. Dostosuj się do obowiązujących warunków. Przypominamy również, aby zachować zdrowy rozsądek i ostrożność.