Działania niemieckiej policji federalnej: Dwóch Polaków zatrzymanych w Görlitz

Działania niemieckiej policji federalnej: Dwóch Polaków zatrzymanych w Görlitz

W poniedziałkowe przedpołudnie, dokładnie 25 marca, niemiecka policja federalna przeprowadziła kontrolę dwóch mężczyzn narodowości polskiej w Görlitz na ulicy Uferstraße. Wspomniani Polacy byli już wcześniej znani służbom porządkowym z powodu swojej kryminalnej przeszłości. Mężczyźni zostali zatrzymani w trakcie przenoszenia butli napełnionych tlenem oraz propanem.

Podczas przeprowadzanej kontroli jeden z podejrzanych posiadał na plecach plecak, zaś drugi mężczyzna trzymał w ręce torbę, która zdecydowanie rzucała się w oczy. W niewielkim plecaku, należącym do 44-letniego mężczyzny, funkcjonariusze odkryli butlę zawierającą propan. W torbie, którą przy sobie miał 41-latek, znaleziono natomiast butlę o pojemności 4 litrów, wypełnioną tlenem.

Gdy został postawiony im zarzut kradzieży, mężczyźni wyjaśnili, że natrafili na wspomniane butle w kontenerze na odpady i postanowili je ze sobą zabrać. Jednakże, ze względu na to, iż butle prezentowały się jak nowe, a zatrzymani nie byli w stanie okazać żadnych dokumentów potwierdzających ich prawo do posiadania tych przedmiotów, policja skonfiskowała butle i przeniosła je na posterunek w Görlitz.

Aktualnie prowadzone są dalsze czynności śledcze, w ramach których podejrzani są badani pod kątem ewentualnego popełnienia przestępstwa kradzieży.