Dwóch mężczyzn oskarżonych o morderstwo

Dwóch mężczyzn oskarżonych o morderstwo

Dwóch mieszkańców dzielnicy Zgorzeleckiej zostało oskarżonych o morderstwo 51-letniego mężczyzny i podpalenie jego mieszkania. Mężczyźni w wieku 35 i 39 lat spędzą kolejne trzy miesiące w areszcie, zgodnie z decyzją sądu. Grozi im dożywocie za popełnione przestępstwo.

Wywołali pożar, żeby ukryć zabójstwo

We wczesnych godzinach niedzielnego poranka dyżurny w zgorzeleckiej komendzie policji został poinformowany o pożarze w jednym z mieszkań w Zgorzelcu. Służby ratunkowe, w tym policjanci z komendy policji w Zgorzelcu, natychmiast zostali wysłani na miejsce. Strażacy usunęli ciało mężczyzny z budynku. Został on później został zidentyfikowany jako 51-letni mieszkaniec dzielnicy Zgorzeleckiej. Zespół ratunkowy stwierdził na miejscu śmierć mężczyzny. Ponadto obrażenia, jakie odniósł, sugerowały, że został pobity.

Zabójstwo mężczyzny

Na miejsce zostali wezwani prokurator z Zgorzelca, technik kryminalistyki i biegły ds. pożarów. Policjanci przeprowadzili dochodzenie, aby ustalić przyczynę zdarzenia. W wyniku ich działań cztery osoby, które mogły być związane z tragicznym wydarzeniem, zostały aresztowane przez policjantów z komendy policji w Zgorzelcu. Po przeprowadzeniu działań proceduralnych i operacyjnych oraz zebraniu dowodów, prokurator z Sądu Okręgowego w Zgorzelcu postawił zarzuty dwóm z aresztowanych osób. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował najcięższe środki zapobiegawcze.  Dwóch mieszkańców dzielnicy Zgorzeleckiej oskarżonych o morderstwo i podpalenie grozi dożywocie za popełnione przestępstwo.