Dwie mieszkanki zostały oszukane metodą na policjanta

Dwie mieszkanki zostały oszukane metodą na policjanta

W ostatnim tygodniu dwie seniorki ze Zgorzelca zostały oszukane metodą na policjanta. Kobiety padły ofiarą strasznego przestępstwa, w wyniku czego straciły wszystkie swoje oszczędności. Pomimo tego, że akcje uświadamiające ludzi przeprowadzane są regularnie, oszuści wymyślają coraz to nowsze metody, aby okraść głównie starsze osoby.

Przebieg oszustwa

W obu przypadkach sytuacja wyglądała tak samo. Na początku skontaktowała się osoba, która podszyła się za kuriera. Mężczyzna  poinformowała, że dzisiaj dostarczony zostanie list polecony. W trakcie rozmowy wypytał kobiety, z kim mieszkają i kto będzie obecny w domu. Kilka minut po zakończeniu rozmowy, do kobiet zadzwonił mężczyzna, który podszywał się za policjanta CBŚP. Poinformował, że prowadzi dochodzenie w sprawie oszustw na terenie całej Polski i podsłuchiwał właśnie rozmowy z “kurierem”, który podejrzany jest o oszustwa. Przekazał, że będzie on chciał dostać się do ich mieszkania, następnie obezwładnić je za pomocą gazu i okraść. Domniemany policjant, aby uwiarygodnić swoją tożsamość, przekazał słuchawkę prokuratorowi, który miał potwierdzić jego tożsamość. Jak można się domyślić, prokurator także był oszustem. Dalej, poprosił kobiety, żeby przekazały pieniądze koleżance, aby uchronić je przed kradzieżą. Jedna z kobiet straciła 15 tysięcy złotych a druga 25500 zł.

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę

Niestety tym razem nie udało się ustrzec kobiet przed złodziejami. Po dłuższej chwili zadzwoniły one na komendę policji w Zgorzelcu i tam okazało się, że padły ofiarą przestępstwa. Co roku przeprowadzonych jest wiele akcji, które ostrzegają przed tego typu sytuacjami. Mimo to warto uczulać swoich rodziców czy dziadków przed tego typu akcjami. Policja apeluje, że nigdy pod żadnym pozorem nie mają prawa żądać od nas wydania pieniędzy, ani pinów do kart kredytowych. Jeśli podejrzewacie oszustwo w naszym mieście, należy od razu zgłosić to na policję, pod wskazany numer 47 87 322 00. Jest to kontakt  bezpośrednio do zgorzeleckiej policji.