Akcja objazdowa zbierania śmieci wielkogabarytowych

Akcja objazdowa zbierania śmieci wielkogabarytowych

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zgorzelcu ogłasza rozpoczęcie drugiej akcji zbierania odpadów wielkogabarytowych, która odbędzie się od dnia 12 kwietnia 2023 roku.

Jakiej części miasta dotyczy akcja?

Akcja obejmie część miasta do wiaduktu przy ul. Warszawskiej (Miasto Zgorzelec) od 12 kwietnia (środa), natomiast od 24 kwietnia (poniedziałek) część miasta od wiaduktu przy ul. Łużyckiej (Zgorzelec Ujazd).

Akcja zbierania odpadów wielkogabarytowych będzie realizowana zgodnie z harmonogramem odbioru z poszczególnych rejonów miasta. Harmonogram zawiera numer rejonu, wykaz ulic w rejonie oraz terminy zgłoszeń i odbiorów. Odbieranie odpadów odbywać się będzie po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym lub mailowym. Kontakt w godzinach pracy Działu Usług Komunalnych (od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 14.00).

Co można oddać w ramach akcji?

W ramach akcji odbierane będą stare meble, wyroby tapicerskie, skrzydła drzwi i okna bez futryn i ościeżnic, karnisze, deski do prasowania. Można oddać duże lustra, dywany, wykładziny, materace. Wyrzucić można rowery, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów bez elektroniki, foteliki dziecięce, przewijaki, meble ogrodowe oraz duże donice. Należy jednak pamiętać, że akcja nie obejmuje odpadów typu: gruz, odpadów po remontach (futryny drzwiowe i okienne, urządzenia sanitarne, itp.), sprzętu AGD i RTV.